

Dawne i współczesne geoekosystemy Spitsbergenu

Dwujęzyczna publikacja jest pierwszym tego typu całościowym opracowaniem nie tylko o profilu geomorfologicznym, ale także ogólnogeograficznym dla wszystkich polskich stacji polarnych na Spitsbergenie. Monografia wydana jest jako dzieło 66 autorów, w formacie A4 zawierająca 15 rozdziałów (w tym 5 rozdziałów tzw. regionalnych o polskich stacjach polarnych) na 456 stronach, 213 kolorowych rycin i fotografii, 12 tabel, potężną liczbę pozycji bibliograficznych.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej. Ujęcie proekologiczne

Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej. Ujęcie proekologiczne
Maciej Przewoźniak, Jarosław T. Czochański
Pierwsza w Polsce książka pokazująca relacje i korzyści jakie człowiek może czerpać z potencjału środowiska przyrodniczego, zarazem zachowując jego najcenniejsze zasoby dla przyszłych pokoleń, z poszanowaniem ładu przestrzennego i kreowaniem poprawnych relacji człowiek–środowisko.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Struktura i funkcjonowanie lokalnych systemów krążenia wód podziemnych na obszarze Wysoczyzny Poznańskiej

Praca jest obszernym studium naukowym i zawiera prezentację wyników autorskich badań wybranego subregionu geograficznego w aspekcie poznania struktury przestrzennej , funkcjonowania i bilansów przepływu w lokalnych systemach krążenia wód podziemnych z uwzględnieniem spektrum nowoczsnych metod badawczych oraz rozległych studiów literaturowych.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Transport eoliczny na plaży morza bezpływowego: natężenie, uwarunkowania i wpływ na tworzenie wydm przednich (na przykładzie bariery łebskiej)

W pracy przedstawiono – na tle światowej literatury problemu – wyniki badań współczesnych procesów eolicznych. Bazują one na rezultatach eksperymentów terenowych przeprowadzonych na plażach i wydmach przednich Mierzei Łebskiej, w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Morasko. Największy deszcz meteorytów żelaznych w Europie środkowej

Wg National Geographic Polska naukowe odkrycie roku 2012.
Dwujęzyczna (polsko-angielska) publikacja prezentująca najnowsze dane i wyniki badań jednego z największych deszczów meteorytów żelaznych w Europie. Opisuje także znaleziony w październiku 2012 roku 300-kilogramowy meteoryt Memorss, czwarty największy meteoryt żelazny znaleziony w Europie. W zamieszczonej na końcu książki galerii barwnych fotografii na ponad dwudziestu stronach zaprezentowano historię odkryć meteorytu moraskiego, a także przygotowanie wydobytych meteorytów do badań i ekspozycji.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Funkcjonowanie zagłębień bezodpływowych w zróżnicowanych warunkach morfolitologicznych (dorzecze Parsęty, Pomorze Zachodnie)

W zlewni górnej Parsęty autor zainicjował i prowadził badania zagłębień bezodpływowych w latach hydrologicznych 1999–2001, których celem było rozpoznanie prawidłowości dotyczących funkcjonowania geosystemów analizowanych form na podstawie obiegu wody.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Życie miasta: studium Poznania. Infrastruktura miejska

Praca stanowi ważną i cenną pozycję istotnie wzbogacającą polską literaturę obszaru problematyki życia miasta, a miasta Poznania w szczególności. Warto zaznaczyć, że drugi tom "Infrastruktura miejska" łącznie z tomem pierwszym "Miasto i jego mieszkańcy" daje nowe spojrzenie na funkcjonowanie organizmu miejskiego w aspekcie życia jego mieszkańców.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Planowanie i zagospodarowanie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wybór problemów

Publikacja stanowi przegląd dotychczasowych analiz, prowadzonych na obszarze Parku we współpracy z Dyrekcją WPN. Zawiera ona także szeroki wybór materiałów służących do formułowania "Planu ochrony dla Wielkopolskiego Parku Narodowego na lata 2013–2023". Publikacja zawiera też teksty autorów pracujących w jednostkach dydaktyczno-naukowych uniwersytetów przyrodniczych w Poznaniu i we Wrocławiu.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Wpływ struktury krajobrazu na atrakcyjność obszarów mieszkalnych w Poznaniu

Adam Dąbrowski
W książce przedstawiono nowatorską metodę oceny atrakcyjności zabudowy mieszkalnej przy użyciu narzędzi do modelowania cen nieruchomości, która wnosi znaczący wkład w rozwój wiedzy na temat polskich miast oraz może zostać wykorzystana jako podstawa kolejnych badań związanych z funkcjonowaniem i strukturą ekosystemów miejskich.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Morfogeneza powierzchni litosfery. Aspekty geomorfologii i geologii

Autor: Wojciech Stankowski
W książce przedstawiono morfogenezę powierzchni litosfery ziemskiej w kontekście rozwoju myśli geograficzno-geologicznej, z uwzględnieniem wkładu polskich badaczy w postęp wiedzy przyrodniczej.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Ruchy miejskie w działaniu. Oblicza partycypacji

Tomasz Sowada
Kolejny tom z serii: Prace i Studia z Geografii nr 75
Tożsamość ruchów miejskich, motywy aktywności działaczy, deklarowane i faktyczne kierunki działalności, relacje między ruchami miejskimi a władzami lokalnymi i mieszkańcami stanowią treść niniejszej publikacji.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Geoinformacyjne modelowanie hydrologiczne zlewni Parsęty

Joanna Gudowicz
Problemem badawczym pracy jest geoinformacyjne modelowanie obiegu wody w zlewni rzecznej przy zastosowaniu modelu SWAT (Soil and Water Assessment Tool).
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Obiekty, struktury i procesy przestrzenne. Analiza fraktalna

W książce zostały przedstawione główne kierunki zastosowania analizy fraktalnej w gospodarce przestrzennej. Są to: zagadnienia dokładnego wyznaczania wymiaru fraktalnego w przypadku obiektów liniowych o bardzo nieregularnych kształtach, rola heksagonów i krat heksagonalnych w planowaniu przestrzennym i urbanistyce, związek pomiędzy geometrią fraktalną a Składnią Przestrzeni (Space Syntax), dynamiczne modelowanie złożonych systemów przestrzennych oraz zagadnienie identyfikacji atraktorów grawitacyjnych miast. Atraktory grawitacyjne miast są oryginalnym dorobkiem tej pracy i stanowią źródło inspiracji do dalszych badań.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przestrzenna transformacja struktury agrarnej...

Praca zbiorowa pod redakcją Benicjusza Głębockiego
1998
Format B5
511 stron
Miękka oprawa
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Przyjezdni w strukturze miasta – miasto wobec przyjezdnych: studenci i turyści w mieście w kontekście koncepcji city users

Książką tą autorzy chcieli wywołać dyskusję i o istniejących teoriach w zakresie city users, i o ich mocy sprawczej wyjaśniania, i o metodach badania tych zjawisk, i wreszcie o rzeczywistości w przedmiotowym zakresie w latach 2012–2016 w kontekście dwóch poligonów empirycznych: Poznania i Trójmiasta.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przepływy wiedzy w organizacjach klastrowych w Polsce zachodniej

Autor: Wojciech Dyba
Jednym z przejawów współpracy przedsiębiorstw w klastrach i organizacjach klastrowych jest wymiana informacji, doświadczeń i sposobów postępowania w określonych sytuacjach rynkowych. Niezwykle ważny dla funkcjonowania porozumień klastrowych jest przepływ wiedzy pomiędzy podmiotami: przede wszystkim pomiędzy przedsiębiorstwami tworzącymi „trzon” klastra, ale również pomiędzy współpracującymi jednostkami otoczenia biznesu, w szczególności naukowo-badawczymi, a przedsiębiorstwami.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Zbiorowości społeczno-przestrzenne i ich związki z terytorium: formy i czynniki regionalizmu w Polsce

Autor: Roman Matykowski
Zaletą książki jest próba systematyzacji pojęć związanych z regionalizmem i jego ujęć teoretycznych na multi-dyscyplinarnym gruncie oraz interpretacja procesów zmian, jakie zachodzą na tym polu w ostatnich dekadach.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Analiza zmian i prognoza przyrostu zabudowy mieszkaniowej na obszarze Polski do 2020 roku

Piotr Gibas (red. naukowy)
W publikacji w szczególności skupiono się na wyznaczeniu czynników wpływających na przestrzenne zmiany w zakresie przyrostu zabudowy obrazujące procesy suburbanizacyjne, jakie miały miejsce w przestrzeni polskich miast i przedmieść w latach 1990-2012.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny