Ruchy miejskie w działaniu. Oblicza partycypacji
Tomasz Sowada
Kolejny tom z serii: Prace i Studia z Geografii nr 75
Tożsamość ruchów miejskich, motywy aktywności działaczy, deklarowane i faktyczne kierunki działalności, relacje między ruchami miejskimi a władzami lokalnymi i mieszkańcami stanowią treść niniejszej publikacji.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Rynek nieruchomości logistycznych w Polsce
Autor: Waldemar W. Budner
Monografia, ze względu na realizowane w niej aspekty poznawcze i praktyczne rynku nieruchomości logistycznych, zainteresuje osoby zajmujące się zarówno problematyką rynku nieruchomości, jak i logistyką. Są to praktycy biznesu, eksperci czy lokalni działacze samorządowi, ale też planiści przestrzenni oraz specjaliści zajmujący się rozwojem lokalnym i regionalnym. Praca powinna się okazać przydatna jako lektura dla osób studiujących ekonomię, w tym logistykę lub zarządzanie nieruchomościami, oraz w środowisku akademickim (wśród naukowców i wykładowców) na potrzeby rozwijania badań naukowych, realizacji programów kształcenia (jako zalecana literatura przedmiotu)
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Struktura przestrzenna i czynniki przestępczości na obszarze nadgranicznym Polski z Niemcami
We współczesnej polskiej geografii społecznej badania z zakresu geografii przestępczości nie są podejmowane często, a ich zaawansowanie nie jest współmierne do wagi społecznej. Podjęte w niniejszej pracy zagadnienie przestępczości na obszarze nadgranicznym Polski z Niemcami jest próbą kompleksowego ujęcia tego problemu na terenach nadgranicznych Polski.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Territorial diagnosis of the competitiveness of urban areas in Poland
Autorzy: Jędrzej Gadziński, Michał Męczyński
Grudzień 2011
Format B5
179 stron
Miękka oprawa
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Wyzwania i kierunki rozwoju aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej Nr 4
Niniejsza publikacja to zbiór trzech artykułów na temat głównych problemów i kierunków rozwoju aglomeracji poznańskiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Założenia i proces budowy strategii rozwoju aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 18
Celem publikacji jest przedstawienie przesłanek, metodologii i procesu strategii rozwoju dla obszaru aglomeracji miejskiej. Przedstawione w opracowaniu doświadczenia zebrane w trakcie tworzenia strategii, współpraca na linii środowisko naukowe – samorząd – mieszkańcy, wydają się być cenną wiedzą do wykorzystania w pracach nad analogicznymi dokumentami w innych częściach kraju.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Zapraszamy państwa do rozmów... Wędrówki po labiryncie wielkomiejskiej partycypacji
Jacek Kotus, Tomasz Sowada, Michał Rzeszewski, Dominika Pazder
Kolejny tom z serii: Studia i Prace z Geografii nr 74
Czym jest partycypacja społeczna? Narzędziem, działaniem, paradygmatem naukowym w planowaniu przestrzennym, a może zwrotem, dzięki któremu mogą zostać zatwierdzone najbardziej absurdalne decyzje przestrzenne, słowem "zasłoną" prawdziwych intencji?
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Życie miasta: studium Poznania. Infrastruktura miejska
Praca stanowi ważną i cenną pozycję istotnie wzbogacającą polską literaturę obszaru problematyki życia miasta, a miasta Poznania w szczególności. Warto zaznaczyć, że drugi tom "Infrastruktura miejska" łącznie z tomem pierwszym "Miasto i jego mieszkańcy" daje nowe spojrzenie na funkcjonowanie organizmu miejskiego w aspekcie życia jego mieszkańców.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Życie miasta: studium Poznania. Miasto i jego mieszkańcy
Autorzy pracy patrzą na miasto jako środowisko życia mieszkańców analizując ich aktywność z uwzględnieniem rytmów życia (dziennych, całodobowych, tygodniowych, miesięcznych, rocznych a nawet wieloletnich). Przyjmują, że nakładające się na siebie rytmy życia mieszkańców składają się na proces, który można nazwać życiem miasta i w którym, w zależności od stopnia zharmonizowania i zsynchronizowania podsystemów, może istnieć koegzystencja lub konflikty. Jest to ujecie oryginalne, niemające wyraźnego odzwierciedlenia w istniejącej literaturze przedmiotu, a przy tym nośne naukowo i wyraźne poznawczo.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Aspekty regionalne gospodarki opartej na wiedzy w Polsce
Praca składa się z czterech części problemowych, które tworzą pewną całość w zakresie analizy "gospodarki opartej na wiedzy" (GOW). Pierwsza część przedstawia podstawy teoretyczne GOW i akcentuje rolę GOW w rozwoju regionalnym. Część druga zawiera charakterysykę gospodarki Polski i jej regionów w apekcie GOW. Trzecia stanowi analizę zróżnicowania trzech czynników rozwoju GOW w ujęciu regionalnym: kapitału ludzkiego, działalności badawczo-rozwojowej, innowacyjności przemysłu. W czwartej części bada się związek między GOW a poziomem rozwoju gospodarczego regionów.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Bezpośrednie inwestycje zagraniczne i inwestycje samorządowe w aglomeracji poznańskiej w okresie transformacji ustrojowej
Cel praktyczny pracy wiąże się z możliwością wykorzystania osiągniętych wyników badań przez instytucje samorządowe gmin aglomeracji poznańskiej, między innymi do skonstruowania strategii rozwoju tych jednostek, czy realizacji bardziej skutecznej polityki przyciągania inwestorów na terenie własnej jednostki terytorialnej.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Featuring the quality of urban life in contemporary cities of Eastern and Western Europe
This is an interdisciplinary book. The researchers represent different disciplines and present different perspectives from not only economic, social and cultural geography, but also from cultural studies, demography, landscape analysis, sociology, ethics and public policy.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Funkcje turystyczne i konflikty w wybranych parkach narodowych Polski północno-zachodniej
Autor: Dorota Matuszewska
2003
Format: B5
150 stron
Miękka oprawa
Głównym celem poznawczym pracy jest opis i wyjaśnienie, w jaki sposób w specyficznych systemach rekreacyjnych, jakie tworzą wybrane parki narodowe Polski północno-zachodniej, powstają, przebiegają i mogą być rozwiązywane sytuacje konfliktowe przy szczególnym uwzględnieniu społecznych aspektów kształtowania oraz następstw rozwoju funkcji turystycznych na tego typu obszarach.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Gospodarka finansowa samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim
Autor: Paweł Mocek
2006
Format B5
189 stron
Miękka oprawa
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Instytucjonalne uwarunkowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce
Praca jest pierwszą w polskiej geografii społeczno-ekonomicznej analizą przestrzennego zróżnicowania instytucjonalnych uwarunkowań bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, rozpatrywanych w kontekście europejskim, zarówno w ujęciu strukturalnym, jak i regionalnym.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Lokalizacja obiektów biurowych w Poznaniu
Lokalizacja obiektów biurowych stosunkowo rzadko jest przedmiotem badań geograficznych i przestrzenno-ekonomicznych w Polsce. Sam proces szybkiego powstawania tych obiektów, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich, został zapoczątkowany w naszym kraju w 1990 r. i jest swoistym „wyróżnikiem” transformacji gospodarczej. Niniejsza publikacja ujmuje problematykę lokalizacji obiektów biurowych w dwojakim kontekście: 1. jako efekt przemian systemu społeczno-ekonomicznego w Polsce; 2. jako czynnik sprzyjający rozwojowi sektora kreatywnego.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Lokalne rynki pracy w województwie poznańskim...
Autor: Paweł Churski
1999
Format B5
138 stron
Miękka oprawa
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Łatwa ścieżka. Społeczeństwo a przestrzeń telekomunikacji i mediów elektronicznych
Autor: Piotr Werner
2009
Format B5
92 strony
Oprawa miękka
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin