

Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?

Zygfryd Witkiewicz, Waldemar Wardencki, Anna Świercz
Czy starczy nam wiedzy, woli, chęci, by zatrzymać katastrofę klimatyczną, ekologiczną, ekonomiczną i demograficzna? Czy potrafimy zahamować lub nawet odwrócić negatywny trend? Ludzie wiedzą, co może ich spotkać, ale czy są na tyle mądrzy, żeby zapobiec grożącej katastrofie?
Ornitologia terapeutyczna

Ptaki Zdrowie Psychika
Autorzy: Piotr Tryjanowski (ornitolog) i Sławomir Murawiec (psychiatra)
Depresja, spektrum autyzmu, problemy z pamięcią, stres... Czy obserwacje ptaków mają z nimi jakiś związek? Czy ptaki mogą odgrywać terapeutyczną rolę? Na te, jak i inne pytania odpowiedź znajdziecie właśnie w tej książce.
Przestrzeń przedindustrialna XIX-wiecznej Wielkopolski w ujęciu kartografii multimedialnej

Dariusz Lorek
Rozważania w niniejszej monografii wykazują, że przestrzeń przedindustrialna Wielkopolski może być rozpatrywana w kontekście XIX-wiecznych map topograficznych. Ich potencjał informacyjny pozwolił na zdefiniowanie pojęcia krajobrazu topograficznego, którego zmiany były odzwierciedlane na kolejno wydawanych seriach map. Ponadto mapy stały się podstawą integracji i adaptacji pozakartograficznych materiałów źródłowych. Zgromadzony w trakcie badań zasób map, planów, materiałów geodezyjnych, rycin, widoków, fotografii oraz bogate zbiory źródeł pisanych stworzyły bazę danych informacji o stanie przedindustrialnym w Wielkopolsce.
Osadniczo-ludnościowe uwarunkowania organizacji przestrzennej szkolnictwa podstawowego w Polsce. Ujęcie ilościowe

Artur Bajerski
Uwarunkowania osadniczo-ludnościowe od lat wskazywane są jako kluczowe dla organizacji przestrzennej szkolnictwa podstawowego. W opracowaniu autor skupia się na relacji pomiędzy wielkością miejscowości a występowaniem i strukturą szkół podstawowych w nich zlokalizowanych, ogólnych zależnościach statystycznych pomiędzy podstawowymi charakterystykami osadniczo-ludnościowymi i cechami sieci szkolnej oraz relacjach przestrzennych pomiędzy siecią osadniczą a siecią szkolną.
Prawdziwość tekstów Biblii w świetle danych historycznych i przyrodniczych. Wydanie IV

Wojciech Stankowski
Autor, geomorfolog i geolog, przedstawia swoje próby konfrontacji wiedzy przyrodniczej z zasadami transcendencji. Od początku zgłębiania procesów przemian globu ziemskiego, poszukiwał uwarunkowań istniejącego w przyrodzie precyzyjnego dopasowania rządzących nią zjawisk. Czy podporządkowane były wyłącznie czynnikom właściwym bezideowej materii, czy podlegały regułom zamysłu jakiegoś prawodawcy?
1931. Mistrz z Ludwinowa

Jerzy Miatkowski i Jarosław Owsiański
Długo wyczekiwany 5 tom bestsellerowej serii wydawniczej Polska Liga Piłki Nożnej, szczegółowo opisujący rozgrywki sezonu 1931.
Książka wydana pod patronatem EKSTRAKLASA S.A.
Interpretacja dziedzictwa w turystyce kulturowej. Konteksty, podmioty, zarządzanie

Autor: Armin Mikos von Rohrscheidt
Przedmiotem tej monumentalnej (800 stron) książki jest zarządzanie interpretacją dziedzictwa w ramach oferty turystycznej, a zatem z udziałem turystów jako jej uczestników.
Korzenie i skrzydła. Zapiski rodu Grójeckich

Bolesław Andrzejewski
Własne korzenie trudno dostrzec, pozostając wśród nich i na ich poziomie. Jawią się one wyraźniej dopiero z innej, bardziej odległej perspektywy, kiedy to wyostrza się intelektualny ogląd oraz narasta nostalgia do źródeł.
Gry w procesie decyzyjnym. Wybrane problemy

Autor: Katarzyna Szara
Celem pracy jest rozpoznanie roli gier w procesie podejmowania decyzji z uwzględnieniem walorów dydaktycznych. Celem szczegółowym jest zidentyfikowanie wykorzystania mechanizmu gier w różnych obszarach życia gospodarczego. Ze względu na tematykę pracy, wybrane przypadki i gry są adresowane do studentów kierunków ekonomia, finanse, zarządzanie.
Zarządzanie w turystyce kulturowej (T. I i II)

Armin Mikos von Rohrscheidt
Dwutomowe „Zarządzanie w turystyce kulturowej” stanowi wyjątkowe dzieło pod względem wagi tematyki, kompleksowości prezentowanych w nim treści, przenikliwości analizy oraz rzetelności badawczej. Książka ma szansę zainteresować zarówno badaczy z obszaru nauk o zarządzaniu, jak i ekonomiki turystyki oraz ekonomiki i socjologii kultury. Książka osadzona jest w nurcie zarządzania humanistycznego, interpretuje dziedzictwo jako rdzeń koncepcyjnego badania oraz praktyki zarządzania w turystyce kulturowej.