Edukacja w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w aktywizacji osób starszych

edukacja_w_zakresie_gospodarki_o_obiegu_zamknietym_w_aktywizacji_osob_starszych_okladka.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39,00 zł

Cena regularna:

39.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autorzy: Michał Męczyński, Ewa Kacprzak, Barbara Maćkiewicz, Krystian Koliński

grudzień 2025

139 stron

format B5

oprawa miękka

Publikacja poświęcona edukacji ekologicznej osób starszych ukazuje, jak idea gospodarki o obiegu zamkniętym może stać się narzędziem aktywizacji społecznej i poprawy jakości życia seniorów. Autorzy łączą refleksję teoretyczną z praktycznym doświadczeniem międzynarodowego projektu edukacyjnego, prezentując zarówno podstawy koncepcji zrównoważonego rozwoju, jak i konkretne rozwiązania dydaktyczne.

Książka w przystępny sposób wyjaśnia zasady gospodarki cyrkularnej, podkreślając znaczenie ograniczania odpadów, ponownego wykorzystania surowców i recyklingu. Jednocześnie ukazuje szerszy kontekst społeczny – dynamiczny proces starzenia się społeczeństw oraz rosnącą potrzebę tworzenia warunków do aktywnego, świadomego życia osób starszych . Szczególną uwagę poświęcono edukacji jako kluczowemu narzędziu wspierającemu adaptację seniorów do współczesnych wyzwań środowiskowych i gospodarczych.

Dużym atutem publikacji jest jej praktyczny charakter. Autorzy przedstawiają modelowe warsztaty edukacyjne, oparte na metodach uczenia się przez doświadczenie, oraz proponują konkretne scenariusze zajęć z zakresu recyklingu i upcyklingu. Dzięki temu książka może służyć jako gotowy przewodnik dla edukatorów, animatorów społecznych i instytucji pracujących z osobami starszymi.

To wartościowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju, edukacji dorosłych i aktywizacji seniorów. Łącząc wiedzę naukową z praktyką, pokazuje, że działania proekologiczne mogą być nie tylko koniecznością, lecz także inspirującą formą zaangażowania społecznego.

Spis treści
1. Wstęp
2. Od zrównoważonego rozwoju, poprzez gospodarkę o obiegu zamkniętym, do pokrewnych koncepcji
3. Gospodarka o obiegu zamkniętym w wybranych państwach Unii Europejskiej
4. Starzenie się społeczeństw i rozwój srebrnej gospodarki
5. Jak uczyć seniorów? Rodzaje i metody edukacji osób starszych
6. Modelowy warsztat z recyklingu dla osób starszych – zalecenia ogólne
7. Praktyczne zajęcia z zakresu recyklingu odpadów pochodzących z przedmiotów codziennego użytku – warsztaty
8. Percepcja warsztatów recyklingowych wśród seniorów. Doświadczenia międzynarodowe
Zakończenie
Literatura
Załącznik

Bezpieczeństwo

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl