Organizacja przestrzenna i funkcjonowanie usług edukacyjnych w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 14
Celem opracowania jest określenie potencjału edukacyjnego aglomeracji poznańskiej oraz analiza organizacji i funkcjonowania usług edukacyjnych, w szczególności realizowanych przez samorządy lokalne.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Planowanie i zagospodarowanie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wybór problemów
Publikacja stanowi przegląd dotychczasowych analiz, prowadzonych na obszarze Parku we współpracy z Dyrekcją WPN. Zawiera ona także szeroki wybór materiałów służących do formułowania "Planu ochrony dla Wielkopolskiego Parku Narodowego na lata 2013–2023". Publikacja zawiera też teksty autorów pracujących w jednostkach dydaktyczno-naukowych uniwersytetów przyrodniczych w Poznaniu i we Wrocławiu.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Polacy w przestrzeni społecznej Londynu u progu XXI wieku
Autor: Jadwiga Gałka
W książce poznajemy motywy i cechy migracji zagranicznych oraz mechanizmy zachowań przestrzennych ludności w warunkach transformacji politycznej i społeczno-gospodarczej oraz po wstąpieniu Polski do UE.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Polska na drodze do reformowanej strefy euro
Celem książki jest ocena procesu sanacji strefy euro osłabionej globalnym kryzysem finansowym oraz unijnym kryzysem zadłużeniowym, a także ocena stopnia konwergencji realnej polskiej gospodarki z gospodarkami strefy euro.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
POLSKA RZECZPOSPOLITA SAMOCHODOWA. Geografia samochodów osobowych w Polsce
Pierwsza taka publikacja w Polsce – połączenie atlasu z licznymi informacjami dotyczącymi przemian motoryzacji.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Potencjał gospodarczy aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej Nr 11
Celem pracy jest wskazanie silnych i słabych stron gospodarki aglomeracji poznańskiej, jednego z najlepiej rozwinietych ekonomicznie regionów Polski.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Przepływy wiedzy w organizacjach klastrowych w Polsce zachodniej
Autor: Wojciech Dyba
Jednym z przejawów współpracy przedsiębiorstw w klastrach i organizacjach klastrowych jest wymiana informacji, doświadczeń i sposobów postępowania w określonych sytuacjach rynkowych. Niezwykle ważny dla funkcjonowania porozumień klastrowych jest przepływ wiedzy pomiędzy podmiotami: przede wszystkim pomiędzy przedsiębiorstwami tworzącymi „trzon” klastra, ale również pomiędzy współpracującymi jednostkami otoczenia biznesu, w szczególności naukowo-badawczymi, a przedsiębiorstwami.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przestrzenny wymiar sektora kreatywnego
Działalności zaliczane do sektora kreatywnego charakteryzują się odmienną specyfiką funkcjonowania i rozwoju, w porównaniu do tradycyjnych działalności gospodarczych. W efekcie powoduje to szereg konsekwencji przestrzennych: sektor kreatywny wpływa na strukturę przestrzenną miast i regionów, powiązania jakie w ich obrębie zachodzą, procesy społeczne, ekonomiczne i przestrzenne, prawidłowości lokalizacji działalności gospodarczej itp.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przyjezdni w strukturze miasta – miasto wobec przyjezdnych: studenci i turyści w mieście w kontekście koncepcji city users
Książką tą autorzy chcieli wywołać dyskusję i o istniejących teoriach w zakresie city users, i o ich mocy sprawczej wyjaśniania, i o metodach badania tych zjawisk, i wreszcie o rzeczywistości w przedmiotowym zakresie w latach 2012–2016 w kontekście dwóch poligonów empirycznych: Poznania i Trójmiasta.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Regiony fizycznogeograficzne województwa wielkopolskiego
Praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja Maciasa i Sylwii Bródki
Książka stanowi pierwsze tak obszerne i szczegółowe monograficzne ujęcie podziału przyrodniczego województwa wielkopolskiego.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Rola środków Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w przekształceniach rolnictwa w województwie wielkopolskim
Autor: Anna Dubownik
Grudzień 2011
Format B5
126 stron
Miękka oprawa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Ruchy miejskie w działaniu. Oblicza partycypacji
Tomasz Sowada
Kolejny tom z serii: Prace i Studia z Geografii nr 75
Tożsamość ruchów miejskich, motywy aktywności działaczy, deklarowane i faktyczne kierunki działalności, relacje między ruchami miejskimi a władzami lokalnymi i mieszkańcami stanowią treść niniejszej publikacji.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Rynek nieruchomości logistycznych w Polsce
Autor: Waldemar W. Budner
Monografia, ze względu na realizowane w niej aspekty poznawcze i praktyczne rynku nieruchomości logistycznych, zainteresuje osoby zajmujące się zarówno problematyką rynku nieruchomości, jak i logistyką. Są to praktycy biznesu, eksperci czy lokalni działacze samorządowi, ale też planiści przestrzenni oraz specjaliści zajmujący się rozwojem lokalnym i regionalnym. Praca powinna się okazać przydatna jako lektura dla osób studiujących ekonomię, w tym logistykę lub zarządzanie nieruchomościami, oraz w środowisku akademickim (wśród naukowców i wykładowców) na potrzeby rozwijania badań naukowych, realizacji programów kształcenia (jako zalecana literatura przedmiotu)
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Struktura i funkcjonowanie lokalnych systemów krążenia wód podziemnych na obszarze Wysoczyzny Poznańskiej
Praca jest obszernym studium naukowym i zawiera prezentację wyników autorskich badań wybranego subregionu geograficznego w aspekcie poznania struktury przestrzennej , funkcjonowania i bilansów przepływu w lokalnych systemach krążenia wód podziemnych z uwzględnieniem spektrum nowoczsnych metod badawczych oraz rozległych studiów literaturowych.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Struktura przestrzenna i czynniki przestępczości na obszarze nadgranicznym Polski z Niemcami
We współczesnej polskiej geografii społecznej badania z zakresu geografii przestępczości nie są podejmowane często, a ich zaawansowanie nie jest współmierne do wagi społecznej. Podjęte w niniejszej pracy zagadnienie przestępczości na obszarze nadgranicznym Polski z Niemcami jest próbą kompleksowego ujęcia tego problemu na terenach nadgranicznych Polski.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Środowisko peryglacjalne Wielkopolski
Autorzy: Leszek Kasprzak, Marek Ewertowski, Izabela Szuman, Andrzej Kijowski, Aleksandra Tomczyk
Niniejsza monografia wpisuje się w nurt badań prowadzonych na pograniczu środowiska glacjalnego i peryglacjalnego. Centralnymi zagadnieniami są: (1) rozpoznanie przestrzennego występowania wieloletniej zmarzliny na obszarze środkowo-zachodniej Polski w vistulianie; (2) określenie warunków jej narastania w okresie ostatniego zlodowacenia oraz jej wpływu na procesy postępującej glacjacji; (3) rozpoznanie lokalnego i regionalnego odnawiania się zmarzliny w czasie deglacjacji i jej wpływu na kształtowanie form polodowcowych.
Wiele uwagi poświęcono także analizom teledetekcyjnym i rozpoznaniu poligonów mrozowych w oparciu o zdjęcia lotnicze, jako podstawowemu źródłu informacji na temat przestrzennego rozmieszczenia dziedziny peryglacjalnej w skali regionalnej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Territorial diagnosis of the competitiveness of urban areas in Poland
Autorzy: Jędrzej Gadziński, Michał Męczyński
Grudzień 2011
Format B5
179 stron
Miękka oprawa
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Transport eoliczny na plaży morza bezpływowego: natężenie, uwarunkowania i wpływ na tworzenie wydm przednich (na przykładzie bariery łebskiej)
W pracy przedstawiono – na tle światowej literatury problemu – wyniki badań współczesnych procesów eolicznych. Bazują one na rezultatach eksperymentów terenowych przeprowadzonych na plażach i wydmach przednich Mierzei Łebskiej, w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny