Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej to seria wydawnicza poświęcona problemom rozwoju obszarów silnie zurbanizowanych w Polsce i za granicą. Autorzy serii przybliżają mechanizmy funkcjonowania aglomeracji miejskich oraz koncepcje i metody stosowane w ich badaniach. Biblioteka ma charakter interdyscyplinarny, w kolejnych zeszytach serii przedstawione są zagadnienia za zakresu nauk przyrodniczych, ekonomicznych, społecznych i technicznych. W aspekcie praktycznym to forum diagnozowania i wyznaczania kierunków rozwoju obszarów wielkomiejskich, stanowiące merytoryczną podstawę dla działań strategicznych i planistycznych.
Usługi zdrowotne i socjalne w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 17
Przedmiotem opracowania jest organizacja przestrzenna i funkcjonowanie usług zdrowotnych i socjalnych w aglomeracji poznańskiej. W pracy starano się zaprezentować silne i słabe strony badanych usług, mając na uwadze potrzebę stałej poprawy dostępności i standardu placówek służby zdrowia i pomocy społecznej w aglomeracji poznańskiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Funkcjonowanie i integracja aglomeracji poznańskiej w opinii mieszkańców i polityków lokalnych. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 15
W pracy przedstawione zostały wyniki badań ankietowych grupy mieszkańców aglomeracji poznańskiej. Objęły one ocenę aktualnych procesów społeczno-gospodarczych w aglomeracji, poziomu rozwoju infrastruktury i usług publicznych oraz kluczowych dziedzin współpracy samorządowej.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Gospodarka rolna w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 16
W strefie podmiejskiej Poznania od kilkunastu lat trwa proces marginalizacji gospodarki rolnej. Celem opracowania jest przedstawienie procesu zaniku funkcji rolniczej w aglomeracji oraz określenie tych obszarów rolniczych, które z różnych względów powinny zachować swój dotychczasowy charakter.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Organizacja przestrzenna i funkcjonowanie usług edukacyjnych w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 14
Celem opracowania jest określenie potencjału edukacyjnego aglomeracji poznańskiej oraz analiza organizacji i funkcjonowania usług edukacyjnych, w szczególności realizowanych przez samorządy lokalne.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Potencjał gospodarczy aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej Nr 11
Celem pracy jest wskazanie silnych i słabych stron gospodarki aglomeracji poznańskiej, jednego z najlepiej rozwinietych ekonomicznie regionów Polski.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Wyzwania i kierunki rozwoju aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej Nr 4
Niniejsza publikacja to zbiór trzech artykułów na temat głównych problemów i kierunków rozwoju aglomeracji poznańskiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Założenia i proces budowy strategii rozwoju aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 18
Celem publikacji jest przedstawienie przesłanek, metodologii i procesu strategii rozwoju dla obszaru aglomeracji miejskiej. Przedstawione w opracowaniu doświadczenia zebrane w trakcie tworzenia strategii, współpraca na linii środowisko naukowe – samorząd – mieszkańcy, wydają się być cenną wiedzą do wykorzystania w pracach nad analogicznymi dokumentami w innych częściach kraju.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny