Osadniczo-ludnościowe uwarunkowania organizacji przestrzennej szkolnictwa podstawowego w Polsce. Ujęcie ilościowe
Artur Bajerski
Uwarunkowania osadniczo-ludnościowe od lat wskazywane są jako kluczowe dla organizacji przestrzennej szkolnictwa podstawowego. W opracowaniu autor skupia się na relacji pomiędzy wielkością miejscowości a występowaniem i strukturą szkół podstawowych w nich zlokalizowanych, ogólnych zależnościach statystycznych pomiędzy podstawowymi charakterystykami osadniczo-ludnościowymi i cechami sieci szkolnej oraz relacjach przestrzennych pomiędzy siecią osadniczą a siecią szkolną.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Problemy budowy autostrad w Polsce w latach 1990–2004
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej. Ujęcie proekologiczne
Nakład wyczerpany
Do pobrania bezpłatne wydanie cyfrowe poprawione, uzupełnione i zaktualizowane (2021).
Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej. Ujęcie proekologiczne
Maciej Przewoźniak, Jarosław T. Czochański
Pierwsza w Polsce książka pokazująca relacje i korzyści jakie człowiek może czerpać z potencjału środowiska przyrodniczego, zarazem zachowując jego najcenniejsze zasoby dla przyszłych pokoleń, z poszanowaniem ładu przestrzennego i kreowaniem poprawnych relacji człowiek–środowisko.
Dostępność: brak towaru
67,00 zł
Klasa kreatywna i jej warunki pracy w wybranych aglomeracjach miejskich Ewuropy. Studium porównawczr\e Birmingham, Lipska i Poznania
Autor: Michał Męczyński
Praca z serii: Studia i Prace z Geografii nr 72
Praca wypełnia występującą lukę poznawczą w zakresie analiz zróżnicowania warunków pracy klasy kreatywnej w ujęciu międzynarodowym. Wskazuje także nowe kierunki badań w dziedzinie geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej dotyczące zróżnicowania warunków pracy wybranych grup pracowników (np. zbadanie charakteru więzi między pracownikami działalności kreatywnych w wymiarze przestrzennym, zbadanie relacji między zadowoleniem z warunków pracy z zamiarem zmiany miejsca pracy w różnych miastach).
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Usługi zdrowotne i socjalne w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 17
Przedmiotem opracowania jest organizacja przestrzenna i funkcjonowanie usług zdrowotnych i socjalnych w aglomeracji poznańskiej. W pracy starano się zaprezentować silne i słabe strony badanych usług, mając na uwadze potrzebę stałej poprawy dostępności i standardu placówek służby zdrowia i pomocy społecznej w aglomeracji poznańskiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Contemporary Problems of Urban and Regional Development
Redakcja: Lidia Mierzejewska, Magdalena Wdowicka
Listopad 2011
Format B5
143 strony
Twarda oprawa
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Funkcjonowanie i integracja aglomeracji poznańskiej w opinii mieszkańców i polityków lokalnych. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 15
W pracy przedstawione zostały wyniki badań ankietowych grupy mieszkańców aglomeracji poznańskiej. Objęły one ocenę aktualnych procesów społeczno-gospodarczych w aglomeracji, poziomu rozwoju infrastruktury i usług publicznych oraz kluczowych dziedzin współpracy samorządowej.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Gospodarka rolna w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 16
W strefie podmiejskiej Poznania od kilkunastu lat trwa proces marginalizacji gospodarki rolnej. Celem opracowania jest przedstawienie procesu zaniku funkcji rolniczej w aglomeracji oraz określenie tych obszarów rolniczych, które z różnych względów powinny zachować swój dotychczasowy charakter.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Lokalne strefy aktywności gospodarczej w procesie rozwoju obszarów wiejskich województwa wielkopolskiego
Bartosz Wojtyra
Studia i Prace z Geografii nr 76
W pracy podjęto tematykę wpływu stref aktywności gospodarczej, w tym nienależących do specjalnych stref ekonomicznych, na rozwój lokalny obszarów wiejskich.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Model potencjału. Podstawy teoretyczne i zastosowania w badaniach przestrzenno-ekonomicznych oraz regionalnych
Autorzy: Zbyszko Chojnicki, Teresa Czyż, Waldemar Ratajczak
Grudzień 2011
Format B5
170 stron
Twarda oprawa
Zbiór studiów dotyczących problematyki i oceny wartości poznawczej modelu potencjału i wykorzystania go w badaniach przestrzenno-ekonomicznych i geograficznych.
Dostępność: brak towaru
31,50 zł
Obiekty, struktury i procesy przestrzenne. Analiza fraktalna
W książce zostały przedstawione główne kierunki zastosowania analizy fraktalnej w gospodarce przestrzennej. Są to: zagadnienia dokładnego wyznaczania wymiaru fraktalnego w przypadku obiektów liniowych o bardzo nieregularnych kształtach, rola heksagonów i krat heksagonalnych w planowaniu przestrzennym i urbanistyce, związek pomiędzy geometrią fraktalną a Składnią Przestrzeni (Space Syntax), dynamiczne modelowanie złożonych systemów przestrzennych oraz zagadnienie identyfikacji atraktorów grawitacyjnych miast. Atraktory grawitacyjne miast są oryginalnym dorobkiem tej pracy i stanowią źródło inspiracji do dalszych badań.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Organizacja przestrzenna i funkcjonowanie usług edukacyjnych w aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej. Nr 14
Celem opracowania jest określenie potencjału edukacyjnego aglomeracji poznańskiej oraz analiza organizacji i funkcjonowania usług edukacyjnych, w szczególności realizowanych przez samorządy lokalne.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Polacy w przestrzeni społecznej Londynu u progu XXI wieku
Autor: Jadwiga Gałka
W książce poznajemy motywy i cechy migracji zagranicznych oraz mechanizmy zachowań przestrzennych ludności w warunkach transformacji politycznej i społeczno-gospodarczej oraz po wstąpieniu Polski do UE.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Polska na drodze do reformowanej strefy euro
Celem książki jest ocena procesu sanacji strefy euro osłabionej globalnym kryzysem finansowym oraz unijnym kryzysem zadłużeniowym, a także ocena stopnia konwergencji realnej polskiej gospodarki z gospodarkami strefy euro.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Potencjał gospodarczy aglomeracji poznańskiej. Biblioteka Aglomeracji Poznańskiej Nr 11
Celem pracy jest wskazanie silnych i słabych stron gospodarki aglomeracji poznańskiej, jednego z najlepiej rozwinietych ekonomicznie regionów Polski.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Przepływy wiedzy w organizacjach klastrowych w Polsce zachodniej
Autor: Wojciech Dyba
Jednym z przejawów współpracy przedsiębiorstw w klastrach i organizacjach klastrowych jest wymiana informacji, doświadczeń i sposobów postępowania w określonych sytuacjach rynkowych. Niezwykle ważny dla funkcjonowania porozumień klastrowych jest przepływ wiedzy pomiędzy podmiotami: przede wszystkim pomiędzy przedsiębiorstwami tworzącymi „trzon” klastra, ale również pomiędzy współpracującymi jednostkami otoczenia biznesu, w szczególności naukowo-badawczymi, a przedsiębiorstwami.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przestrzenny wymiar sektora kreatywnego
Działalności zaliczane do sektora kreatywnego charakteryzują się odmienną specyfiką funkcjonowania i rozwoju, w porównaniu do tradycyjnych działalności gospodarczych. W efekcie powoduje to szereg konsekwencji przestrzennych: sektor kreatywny wpływa na strukturę przestrzenną miast i regionów, powiązania jakie w ich obrębie zachodzą, procesy społeczne, ekonomiczne i przestrzenne, prawidłowości lokalizacji działalności gospodarczej itp.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Przyjezdni w strukturze miasta – miasto wobec przyjezdnych: studenci i turyści w mieście w kontekście koncepcji city users
Książką tą autorzy chcieli wywołać dyskusję i o istniejących teoriach w zakresie city users, i o ich mocy sprawczej wyjaśniania, i o metodach badania tych zjawisk, i wreszcie o rzeczywistości w przedmiotowym zakresie w latach 2012–2016 w kontekście dwóch poligonów empirycznych: Poznania i Trójmiasta.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny